Kiviõli Keemiatööstus: me pole kohtumäärust rikkunud

Vastupidiselt Nikolai Reismani esindava advokaadi väidetele tuvastas keskkonnaispektsioon, et Kiviõli Keemiatööstus ei ole kaevandustegevust kohtu poolt keelatud aladel teostanud ja Tallinna halduskohtu määrust rikkunud, teatas keemiatööstus.

Keskkonnainspektsiooni koostatud protokolli kohaselt teostasid inspektsiooni esindajad 25. märtsil Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääri mäeeraldisel objekti kontrolli ja tuvastasid, et Kiviõli Keemiatööstus ei ole seal põlevkivi kaevandamistöödega alustanud.

Keemiatööstuse kommunikatsioonijuhi Raivo Loti sõnul on protokoll ametlikuks kinnituseks juba möödunud nädalal tuvastatud väitele, et nn maaomanike advokaadid on taas kord levitanud kohtule ja ajakirjandusele teadlikku valet. "See ei ole esimest korda, kui avalikkust ja kohtupidamist mõjutatakse valekaebuste esitamisega.

Imekspandav on vaid see, et sellist strateegiat järjekindlalt kasutatakse, kuna vastupidist tõestada oli väga lihtne," sõnas Lott.

"Kiviõli Keemiatööstus ei ole kohtumäärust eiranud," lisas ta.

Enam kui 330 hektarit maast, kus riik lubas keemiatööstusel põlevkivi kaevandada, kuulub kütuseärimees Nikolai Reismanile, keda Kiviõli Keemiatööstus süüdistab maade kokkuostmises spekulatiivsetel eesmärkidel. Reismani esindab advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene advokaat Jaana Nõgisto.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara