Ansip: Balti riikidesse vaid üks LNG terminal

Täna Vihulas oma Läti ja Leedu kolleegiga kohtunud peaminister Andrus Ansip ütles, et Balti riikidesse mahuks parimal juhul vaid üks, kuid väga efektiivne veeldatud gaasi terminal, mille ehitamiseks saaks kasutada ka ELi maksumaksjate raha.

„Enam kui kolme või ka kolme LNG jaoks Balti riikides ruumi ei ole,“ ütles Ansip kohtumisele järgnenud pressikonverentsil.

„Peame ühendama oma jõud ja leidma lahenduse, kus nii ELi maksumaksja kui ka meie oma inimeste raha oleks kasutatud maksimaalselt efektiivselt. Peame leidma lahenduse, mille kohaselt saab Balti riikidesse ehitatud üks, kuid selle eest efektiivne terminal,“ ütles Ansip, nentides, et praegu sellist lahendust veel ei ole.

Praeguse seisuga on Leedu LNG terminali rajamise juba otsustanud, Läti kaalub samuti oma terminali ehitamist ning Eestis on isegi mitu terminali ehitajat valmis investeerima või pakkuma investeerimiseks terminali projekti.

„Tänu kohtumisele on ideid, kuidas lahendusele lähemale liikuda,“ ütles Ansip.

„Oluline, et teeksime omavahel koordineeritud koostööd, et sellele projektile saada kaasfinantseerimist ka Euroopast,“ nentis Läti peaminister Valdis Dombrovskis.

 

 

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara