Egiptuses vägivaldseks muutunud valitsusvastased meeleavaldused kergitavad maailmaturul nafta hinda.
Märtsi lepingutes tõusis naftabarreli hind täna hommikul New Yorgis 89 sendi võrra 91,75 dollarile barrelist. Brenti toornafta hind kerkis Londonis 86 sendi võrra ehk 0,8% 103,2 dollarile barrelist, vahendas agentuur Bloomberg.
Egiptuse pealinnas Kairos puhkesid vägivaldsed kokkupõrked valitsusevastaste meeleavaldajate ja president Hosni Mubaraki toetajate vahel. Egiptuse Suessi kanali ja sellega kõrvuti kulgeva torujuhtme kaudu jõuab turule 2,5% maailma naftatoodangust.
Kardetakse tarnehäireid ning kriisi levikut olulistesse tootjariikidesse, mis mõjutaks tarneid Euroopasse ja Aasiasse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Kui Egiptuses kujunenud olukord viib praeguse valitsuse kiire tagasiastumiseni, võib tagajärjeks olla ka teiste režiimide kukkumine,“ ütles Bloombergile Commodity Broking Services juht Jonathan Barratt. „See võib tekitada n.ö nakkusefekti ning tõsta Suessi pärast uuesti märkimisväärselt Lähis-Ida riskipreemiat.“
Teisipäeval ütles Mubarak, et ei astu tagasi enne septembrikuiseid presidendivalimisi, kus ta enam uuesti ei kandideeri. Egiptuse armee kutsust rahvast miljonipealiseks paisunud protestimeeleavalduse järel kodudesse naasma.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.