AS Silmet Grupp juhatus teatab, et eile ostis AS Silmet Grupp Šveitsi ettevõttelt Zimal S.A. 50%+1 AS Silmet aktsiat ja omab nüüd 90% ettevõtte aktsiatest.
10% aktsiatest kuulub endiselt Austria äriühingule Treibacher Industrie AG, teatas Silmet.
Aktsiate müügitehingu üheks põhjuseks oli ajaolu, et Zimal S.A. aktsionärid müüsid mõned kuud tagasi oma osalused Silviniti kaaliumväetiste tehases, Solikamski magneesiumi tehases ning Lovozero lopariidi kaevanuses.
Seega Zimali omanikud lõpetasid tegevuse väetiste ja metallide tootmises, mille tõttu AS Silmet Grupp tegi Zimalile AS Silmeti aktsiate tagasiostmise ettepaneku, mille Zimal S.A. vastu võttis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Koostöö ja haruldaste muldmetallide toorme tarne Solikamski magneesiumi tehasest jätkub sõlmitud lepingute alusel.
Seotud lood
Eestit võiks ühena vähestest haruldaste muldmetallide tootjatest maailmas oodata särav tulevik, kirjutab USA veebileht Marketplace.
2012. aastal väikesest ühemehe-töökojast alguse saanud perefirma Danival MW OÜ on kasvanud 60 töötajaga metallitööettevõtteks, mille tootmine ja ladu on laienenud 5800 ruutmeetrini ning klientide ring suureneb igal aastal.