Tallinna Küte: gaasi hinna langus tõi ka meie hinna alla

Tallinna Küte teatas kommentaariks Iru soojuselektrijaama hinnalangetusele, et odavnenud maagaas on ka nende hindu alandanud.

Tallinna Küte toodab ligi 46 protsenti aastas müüdavast soojusest oma katlamajades, kasutades selleks maagaasi. Ülejäänu ostab Tallinna Küte Eesti Energiale kuuluvast Iru Elektrijaamast, Tallinna Elektrijaamalt ja teistelt väikestelt soojusetootjatelt, selgitas ettevõtte turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Urmas Ööbik.

Seega mõjutavad nii maagaasi hinna odavnemine kui ka Iru Elektrijaamast sisseostetava soojuse hinna langus Tallinna Kütte klientidele müüdava soojuse hinda. "Milliseks kujuneb täpselt novembri kuus müüdud soojuse hind, selgub detsembri alguses, mil Tallinna Küttele selgub novembri kuu gaasi hind," lisas Ööbik.

Eesti Gaas alandas juba oktoobri kuu eest Tallinna Küttele müüdud maagaasi hinda ja tarbijad said novembri alguses selle võrra väiksemad arved. Soojuse oktoobri müügihinnaks kujunes 842,71 krooni/MWh, mis jääb allapoole Tallinnas kehtestatud piirhinda. Sellele hinnale lisandub käibemaks.

Soojuse piirhinda täpsustatakse vastavalt konkurentsiametiga kooskõlastatud hinnavalemile ning hinnakomponentide muutmisel muutub ka soojuse hind. Septembri alguses kinnitas konkurentsiamet alates oktoobrist piirhinnaks Tallinnas 890,34 krooni/MWh. Piirhinnaks on hind, millest kallimalt ei tohi soojust müüa. Küll aga saab ettevõte hinnavalemi komponentide muutudes müüa soojust piirhinnast odavamalt.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara