Pagarifirma sai uue suuromaniku

Kaubamärgi Hagar all pagaritooteid valmistav AS Hallik suurendas ekspordi kasvatamiseks aktsiakapitali ja kaasas uueks suuromanikuks investeeringuid haldava Masa Capital Partnersi.

"Jah, selline tehing toimus tõepoolest ning omandasime ettevõttest 71,2 protsenti," kinnitas Masa Capital Partners OÜ juhatuse liige Avo Kaasik 4,5 miljoni kroonise investeeringu tegemist.
"Otsustasime investeerida pagariärisse just seetõttu, et väljusime alles ühest investeeringust toiduainetööstuses ja tahame ennast proovile panna ka pagaritööstuses ning kindlasti ka ettevõtet edasi arendada," põhjendas ta.

Nimelt müüs Masa Capital aasta alguses Rakvere Lihakombinaadi tütarfirmale Läti Rigas Miesnieks Jelgava lihatööstuse, mille oli eelnevalt finantsraskustest jalule aidanud.

Halliku juhatuse esimehe Heiki Halliku sõnul oli aktsiakapitali suurendamine juba pikemalt ette planeeritud. Investeeringust saadud raha kavatsetakse tema ütlusel kasutada ekspordimahtude suurendamiseks ja investeeringuteks ning kasvamiseks ka siseturul.

Hallikul tugev kaubamärk
Avo Kaasiku hinnangul on Hallik igati sobiv ettevõte, mille aktsiaid soetada. "Hallik vastab nendele tingimustele, mis meil on investeeringu tegemiseks seatud - ettevõte peab olema suuteline arenema nii kodu- kui ka eksportturgudel," selgitas ta. Kaasiku ütlusel on väga hea tulemus see, et Hagari kaubamärgi all juba müüakse tooteid Rootsi turul. Lisaks on ettevõtte kaubamärk tugev, mis omakorda annab võimalusi turuosa suurendamiseks, lisas ta.

Osaluse müügi plaane veel pole
Kaasiku kinnitusel kavatseb Hallik lähitulevikus areneda nii kodumaal kui ka panna rõhku eksportturgudele, milleks on peamiselt Rootsi, Soome ja Saksamaa. 
Masa Capital Partners pole Kaasiku kinnitusel veel investeeringuga seotud tulevikuplaane paika pannud, sest aktsiad soetati alles käesoleval aastal. "Tahaksime ettevõttele väärtust lisada ja tulevikus vaatame edasi, mis sellest aktsiaosalusest saab. Investeeringust väljumise plaane ei ole veel kindlasti tehtud," rääkis Kaasik.
Heiki Halliku sõnul on pagariäril Masa Capital Partnersiga plaanitud pikajalisem koostöö ja täiendavaid lisainvesteeringuid väljaspoolt ettevõtet lähitulevikus plaanis kaasata pole.

Tabel
Hallik vaheldumisi kahjumis ja kasumis
mln kr
Aasta  Müügitulu Kasum/kahjum majandustegevusest
2005   62,6            2,4
2006   74,4           -3,1
2007   89,6            0,6
2008   89,8           -3,6
2009   80               1,3

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara