Harri Taliga: Kreenholm võiks leida uue omaniku

Kui Kreenholm koondab 500 inimest, võib see esile kutsuda sotsiaalse plahvatuse, ütles ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga. Hea, kui toimiv ettevõte saaks uue omaniku, lisas ta.

"20 aastat tagasi Eesti suurim tööandja Kreenholm – tol ajal oli seal ligikaudu 13 000 inimest tööl – on sellisesse seisu jõudnud. Kindlasti on täna veel tegutseva ettevõttega tegemist, kus töötab üle poole tuhande inimese," rääkis Taliga.

Ta lisas, et saab aru, kui ettevõttes on puhaskahjum 800 000 krooni ja ettevõte on olnud pikka aega keerulises majandusseisus, siis loomulikult võib omanik öelda, et see ei saa jätkuda. "Aga hea oleks see, kui toimivale ettevõttele leiduks omanik. Kas seda pankrotiprotsessi käigus leidub või mitte, seda ma ei oska arvata," sõnas ta.

"Arvestades puuvilla hinnatõususu, mis on maailmaturul viimastel kuudel praktiliselt kahekordseks kasvanud, on täna olukord üsna keeruline või vähe lootustäratav," kinnitas Taliga. "Kahtlemata on meie jaoks probleem see, mis saab sellest enam kui poolest tuhandest inimesest, kui nad reaalselt töö kaotavad," nentis ametiühingujuht.

Eraldi küsimus on Taliga sõnul see, kas koondamine kutsub inimestes esile mingi sotsiaalse plahvatuse või mitte. "Varasemad koondamised on Kreenholmis käinud väiksemate portsudega," märkis ta. Kas neil inimestel on võimalus uut töökohta saada ja kuidas nad toime tulevad, see on terve sotsiaalsete pingete pundar, mis selle otsuse tulemusena võib plahvatada, lisas Taliga.

"Tänasel päeval tekib uusi töökohti vähe ning teisest küljest on tegu spetsiifilise tootmisettevõttega ja enamik inimestest, kes seal täna hõivatud on, ei leia samal kutsealal sama kvalifikatsiooniga tööd," rääkis ta. "Eesti tööturu poliitika pikaajaline alarahastatus annab siin jälle negatiivse tulemuse," märkis Taliga.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara