Muldmetallide hinnatõus ajab Silmeti kliendid kriisi

Kui praegune juhtiv muldmetallide tootja Hiina jätab eksporditavad kogused samaks, kahekordistuvad järgneva aasta jooksul hinnad, mis seab pinge alla Silmeti ja tema kliendid, ütles Silmeti tegevjuht David O'Brock.

Hiinast tuleb rohkem kui 90 protsenti muldmetallide toodangust. Praeguse info kohaselt võib Hiina vähendada muldmetallide tootmist 2011. aastal 100 000 tonnile praeguselt 120 000-lt.

O’Brocki sõnul on Hiina neile ka ainukene konkurent.„Hind võib kahekordseks minna, aga see ei tähenda, et kasum oleks ka poole suurem, sest muutub ka tooraine hind,“ sõnas O’Brock. Ta lisas, et veel ei oska ta tooraine hinnakäiku ennustada.

O’Brock ütles, et Silmeti kliendid saavad enamiku materjali Hiinast ja seega on nad praegu justkui kriisis. „Täna me püüame lappida nende toorainete augud, mis tekivad. See kujuneb päris keeruliseks Silmeti jaoks. Me peame nii paindlik olema, kui üks klient ütleb, et oi, see kuu ei saa Hiinast midagi, peame kokku leppima teistega, kas lükkame edasi natuke oma müüki või teeme mis iganes,“ sõnas O’Brock. 

20% Silmeti toodangust müüakse Põhja-Ameerikasse, 40% Jaapanisse ja sama palju ka Euroopa Liitu. Silmeti muldmetalle kasutatakse põhiliselt klaasitööstuses ja bensiini töötlemisel.

 

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077