Muldmetallide hinnatõus ajab Silmeti kliendid kriisi

Kui praegune juhtiv muldmetallide tootja Hiina jätab eksporditavad kogused samaks, kahekordistuvad järgneva aasta jooksul hinnad, mis seab pinge alla Silmeti ja tema kliendid, ütles Silmeti tegevjuht David O'Brock.

Hiinast tuleb rohkem kui 90 protsenti muldmetallide toodangust. Praeguse info kohaselt võib Hiina vähendada muldmetallide tootmist 2011. aastal 100 000 tonnile praeguselt 120 000-lt.

O’Brocki sõnul on Hiina neile ka ainukene konkurent.„Hind võib kahekordseks minna, aga see ei tähenda, et kasum oleks ka poole suurem, sest muutub ka tooraine hind,“ sõnas O’Brock. Ta lisas, et veel ei oska ta tooraine hinnakäiku ennustada.

O’Brock ütles, et Silmeti kliendid saavad enamiku materjali Hiinast ja seega on nad praegu justkui kriisis. „Täna me püüame lappida nende toorainete augud, mis tekivad. See kujuneb päris keeruliseks Silmeti jaoks. Me peame nii paindlik olema, kui üks klient ütleb, et oi, see kuu ei saa Hiinast midagi, peame kokku leppima teistega, kas lükkame edasi natuke oma müüki või teeme mis iganes,“ sõnas O’Brock. 

20% Silmeti toodangust müüakse Põhja-Ameerikasse, 40% Jaapanisse ja sama palju ka Euroopa Liitu. Silmeti muldmetalle kasutatakse põhiliselt klaasitööstuses ja bensiini töötlemisel.

 

Osale arutelus

  • Katariina Krjutškova

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara