Kui praegune juhtiv muldmetallide tootja Hiina jätab eksporditavad kogused samaks, kahekordistuvad järgneva aasta jooksul hinnad, mis seab pinge alla Silmeti ja tema kliendid, ütles Silmeti tegevjuht David O'Brock.
Hiinast tuleb rohkem kui 90 protsenti muldmetallide toodangust. Praeguse info kohaselt võib Hiina vähendada muldmetallide tootmist 2011. aastal 100 000 tonnile praeguselt 120 000-lt.
O’Brocki sõnul on Hiina neile ka ainukene konkurent.„Hind võib kahekordseks minna, aga see ei tähenda, et kasum oleks ka poole suurem, sest muutub ka tooraine hind,“ sõnas O’Brock. Ta lisas, et veel ei oska ta tooraine hinnakäiku ennustada.
O’Brock ütles, et Silmeti kliendid saavad enamiku materjali Hiinast ja seega on nad praegu justkui kriisis. „Täna me püüame lappida nende toorainete augud, mis tekivad. See kujuneb päris keeruliseks Silmeti jaoks. Me peame nii paindlik olema, kui üks klient ütleb, et oi, see kuu ei saa Hiinast midagi, peame kokku leppima teistega, kas lükkame edasi natuke oma müüki või teeme mis iganes,“ sõnas O’Brock.
20% Silmeti toodangust müüakse Põhja-Ameerikasse, 40% Jaapanisse ja sama palju ka Euroopa Liitu. Silmeti muldmetalle kasutatakse põhiliselt klaasitööstuses ja bensiini töötlemisel.
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.