Wendre ja Stram laiendavad tootmist

Eesti patjade, tekkide ja madratsite tootja Wendre ning välivoodite tootja Stram laiendavad jõuliselt oma Eesti toodangut nii Pärnus kui ka Vändras.

Stram toodab nüüd lisaks välivooditele ka tavalisi voodeid, seetõttu on töötajate arv Pärnus tõusnud 80ni, peagi lisandub veel 20 töötajat, kirjutab news2biz.

Wendre ja Strami omanik Peter Hunt selgitas, et neil oli olemas tehas voodite tootmiseks olemas. „Nõudlus tuli olemasolevatelt klientidelt,“ lisas ta.

Hunt omab Wendret ja Strami läbi Norrköpingis registreeritud ettevõtte Trading House Scandinavia AB. Wendre Strami klientideks on suured Euroopa ketid, sh IKEA, Jysk, Carrefour ja Tesco.

Hunt plaanib hakata ka Vändras voodeid tootma. Praegu toodetakse seal madratseid, seega ei ole see väga suur muutus, ütles Hunt.
Vändras on Wendre tehases tööl 160 inimest, töötajate arv on sel aastal tõusnud 60 võrra. Wendre Pärnu üksusesse on sel aastal võetud juurde tööle veel 150 inimest 2010. aastal.
Wendrel ja Stramil on kokku Eestis umbes 720 töötajat.

Rootsis sündinud Peter Hunt on kontserni kuuluva Wendre ainuomanik. Aastas ligi kümme miljonit patja ja viis miljonit tekki tootval ettevõttel on tootmisüksused Pärnus ja Vändras, tehas Poolas ning müügiesindus Saksamaal.

Eelmisel aastal investeeris Wendre uude tootmiskompleksi Pärnus, kuhu toodi Lätist üle välivooditootmine.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara