Tuuleenergia firma nõuab vallalt pool miljonit kahjutasu

Hiljuti Äripäeva veergudel kuulsust kogunud kiirlaenuandjaga Raha24 kahas skeemitanud Kaspar Kamsakanni osalusega OÜ Stacey nõuab Kaarma vallalt poole miljoni kroonist kahjutasu.

Sikassaarde tuulegeneraatorit rajava OÜ Stacey huve esindava Aivar Pilve advokaadibüroo väidab Kaarma valda saadetud kirjas, et pärast ehitusloa peatamist 4. augustil on firma ehituse seiskumise tõttu kandnud iga päev kahju ligi 15 000 krooni, kirjutas Meie Maa.

Septembri alguse seisuga oli kahjusumma kasvanud 449 885 kroonini ning see tuleneb Nordea pangalt võetud 17 miljoni kroonise laenu intresside tasumise vajadusest.

Kaarma vald peatas augusti alguses OÜ Stacey ehitusloa põhjusel, et sellel puudus lennuameti luba, mis aga saab edasi, otsustab Kaarma vallavanem Margus Mägi lähipäevil.

Tuulegeneraatori rajaja ja Kaarma valla vaidlus on tähtis seetõttu, et kui OÜ Stacey saab tuulegeneraator paigaldada praegu lubatud kõrguses, kardab lennuamet, et hiljuti pikendatud Kuressaare lennurada ei õnnestu seetõttu kasutada.

OÜ Stacey juhatusse kuuluvad Ülle Nõmm, Tarmo Otti ja Kaido Schmidt.

Ettevõte kuulub võrdselt 20%-te osalustega OÜ-le Bestrade (omanik Rain Pilve), OÜ-le Joyce (omanik Tarmo Otti), OÜ-le Liivamaad (omanik Ülle Nõmm), OÜ-le Meritreid (omanikud Kaido ja Lea Schmidt) ja Kaspar Kamsakanni ettevõttele OÜ Weldeston, selgus Äripäeva infopangast Agent.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara