22. juunil toimub Latvenergo aktsionäride erakorraline koosolek, et ettevõtte juht Karlis Mikelsons ja asepresident Aigar Melko ametist vabastada, kirjutas Bizness&Baltija.
Ametist saab priiks ka Latvenergo tütarettevõtte Sadales tikls juht.
Mikelsons ja Melko on teisipäevast saati vahi all. Melkot süüdistatakse kuritegelikul teel saadud vara legaliseerimises ja ametiseisundi kuritarvitamises.
Riigisekretäri Juris Puce sõnul töötab Latvenergo kokku viie tippjuhi vahistamisele vaatamata tõrgeteta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kriminaaluurimist alustati 14. juunil ja see puudutab ametiseisundi kuritarvitamist aastatel 2006-2010.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Latvenergo aktsiate valitseja Läti Vabariigi Majandusministeerium kinnitab, et ettevõtte äritegevus sujub tõrgeteta ning Latvenergo igapäevategevus jätkub tavakorras.
Latvenergo aktsionäride erakorralisel koosolekul määrati täna firma uueks juhiks Uldis Bariss, kes täitis siiani juhi asetäitja kohustusi, vahendas rus.db.lv.
Latvenergo on Läti valitsuse järel riigi teine rahvusvaheline laenaja, mistõttu võiv juhtkonna vahistamine tähendada krediidireitingute alandamist ja laenuandjate paanikat.
Pole välistatud, et Latvenergo juhtkonna arreteerimise taha peidetakse ettevõtte privatiseerimise katset, kirjutas ajaleht Dienas Bizness.
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.