Latvenergo on Läti valitsuse järel riigi teine rahvusvaheline laenaja, mistõttu võiv juhtkonna vahistamine tähendada krediidireitingute alandamist ja laenuandjate paanikat.
Latvenergo võlakoormust hinnatakse 1 miljardile eurole, kuid ettevõte annab vaid 4% Läti SKPst, vahendas portaal rus.db.lv ajalehte Neatkariga Rita Avize.
Suurima riigiettevõtte juhtide massiline arreteerimine on Euroopas erakordne sündmus, mis viib momentaalselt reputatsiooni kaotamisele ja närvilisusele rahvusvahelistel finantsturgudel. Veel hirmsamaks peetakse aga absoluutset informatsioonilist vaakumit, sest isegi majandusminister on väitnud, et ei tea arreteerimise sügavamaid põhjusi.
Laenuandjaid on vallanud hirm ja nad on asunud suurtele Läti ettevõtetele antud laene kindlustama, mis alandab riigi krediidireitingut.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Latvenergo aktsiate valitseja Läti Vabariigi Majandusministeerium kinnitab, et ettevõtte äritegevus sujub tõrgeteta ning Latvenergo igapäevategevus jätkub tavakorras.
Latvenergo aktsionäride erakorralisel koosolekul määrati täna firma uueks juhiks Uldis Bariss, kes täitis siiani juhi asetäitja kohustusi, vahendas rus.db.lv.
22. juunil toimub Latvenergo aktsionäride erakorraline koosolek, et ettevõtte juht Karlis Mikelsons ja asepresident Aigar Melko ametist vabastada, kirjutas Bizness&Baltija.
Pole välistatud, et Latvenergo juhtkonna arreteerimise taha peidetakse ettevõtte privatiseerimise katset, kirjutas ajaleht Dienas Bizness.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.