Kohus lükkas Elveso nõude Luterma vastu tagasi

Tallinna ringkonnakohus jättis eile jõusse varasema Harju maakohtu otsuse, seega ei pea AS Luterma tasuma ASi Elveso poolt nõutud ülereostustasu ja arvestatud viiviseid kokku ligikaudu 27 miljoni krooni ulatuses.

"Ringkonnakohtu otsus kinnitab veelkord, et Elveso ülereostustasude nõue Luterma vastu on põhjendamatu," ütles Luterma õigusteeninduse juht Allan Viirma.

"Ringkonnakohus leidis, et varasem maakohtu otsus AS Elveso hagi rahuldamata jätmise kohta on seaduslik ja põhjendatud. Sarnaselt ASiga Luterma tõdes ka teise astme kohus, et ükski AS Elveso apellatsioonkaebuse väide ei anna alust kohtuotsuse tühistamiseks," lisas ta.

Lutermat kohtus esindanud büroo Glikman & Partnerid advokaadi Paul Kerese sõnul näitas otsus, et seadus kehtib õigusriigis universaalselt ka monopoolsete struktuuride kohta. "Ringkonnakohus leidis otsuses, et iga teenusepakkuja peab tõendama teenuse osutamist. Elveso väiteid selle raskendatuse või ebamõistlikkuse kohta ei pidanud kohus tõsiseltvõetavaks," selgitas ta.

Eilse otsusega jäävad menetluskulud Elveso kanda. Otsuse peale võib kassatsioonikorras kaevata riigikohtule.

Vaidlus puudutas aastaid 2004-07. Elveso väitel ületas kommitootmise Rae valda kolinud Kalevi heitvesi reostusnorme, Kalev aga ülemäärase reostuse arveid ei aktsepteerinud.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara