Elering läheb vabatarbijana elektribörsile

Selle aasta 1. aprillist avab Eesti 35% ulatuses oma elektriturgu ja kõik enam kui kaks GWh elektrit aastas ostvad tarbijad ostavad elektrit turul omavahel konkureerivatelt müüjatelt. Teiste seas vahetab avatud tarnijat ka Elering, kuna Kadaka tee 42 tarbimiskohas ületas aastane tarbimismaht 2 GWh. Elering sõlmis sellealase lepingu parima pakkumise teinud tarnijaga Nordic Power Management. Elektrit hakkab Elering ostma otse elektribörsilt.

Elering on teistest turuosalistest sõltumatu süsteemioperaator, mille põhiline ülesanne on ühendada üheks terviklikuks elektrisüsteemiks elektrijaamad, võrgud ja tarbijad ning tagada varustuskindlus ja igal ajahetkel süsteemi bilanss. Täites ise elektrsisüsteemi süsteemihalduri ülesandeid ja olles koos elektribörsi korraldajaga üks põhiline elektrituru eestvedaja, ei pelga me elektribörsil osaleda ka tarbijana. See annab meile hea kogemuse ja tagasiside turu toimimisest ja võimalikest probleemidest. Avatud tarnijat valides ja elektribörsil osalemiseks tehtud ettevalmistuste käigus oleme saanud juba hinnalisi kogemusi, mis on tulnud kasuks ettevalmistamaks elektribörsi tõrgeteta käivitamist,ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Praegu on Elering oma kontoriga suhteliselt väike tarbija. Saadav kogemus aitab meil tulevikus efektiivsemalt tegutseda kui hakkame börsilt ostma elektrienergiat ka elektrienergiaülekandest tekitatud kadude korvamiseks, lõpetas Veskimägi.
 
Alates 1. aprillist on suurtarbijatel võimalus valida müüjat, kellelt elektrienergiat osta. Valida on nelja täna Eestis tegutseva bilansihalduri vahel, samuti on alates aprillist võimalus määratud elektritarnet osta ka elektribörsilt.

 

Osale arutelus

  • Riina Valmsen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara