Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) teadlased uurivad võimalusi rakendada Eesti kaevandustes uut tehnoloogiat, mis võimaldab kogu põlevkivi välja tuua, tuha aga maa alla tagasi panna.
Aastakümneid on Eestis põlevkivi kaevandatud meetodil, mis jätab 30 kuni 40 protsenti kaevanduses leiduvast toormest igaveseks maa alla ja ühtlasi tekitab maa peale suured aheraine mäed, vahendas "Aktuaalne kaamera".
"Käesoleval hetkel kasutatakse meil Eesti põlevkivikaevandustes kamberkaevandamisviisi tervikutega. See tähendab, et tervikud jäävad maa alla ja hoiavad maapinda üleval, kaod on 30 kuni 40 protsenti, mis jäävad igavesti maa alla," selgitas TTÜ energeetikateaduskonna dotsent Jüri-Rivaldo Pastarus.
Uus tagasitäitmisega kaevandusmeetod võimaldaks tuua kaevandusest välja peaaegu kogu seal leiduva põlevkivi, kuna tervikuid pole vaja maa alla jätta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.