Biogaasimess esitleb valdkonna võidukäiku

Veebruari esimestel päevadel Saksamaal toimuval biogaasimessil tutvustavad 250 üle ilma kokku tulnud tootjat biogaasi tootmisseadmete ja masinaosade tootmist, taastuvaid toorained ja kaasnevaid teenuseid.

Korraldajad ootavad 2.–4. veebruarini Leipzigis peetavale messile 3000 külastajat, messi ajal toimub ka biogaasi temaatikat käsitlev konverents, kus muu hulgas tutvustatakse uusimaid alternatiivsete energiaallikate kasutuselevõtu seadusi.

Näiteks Saksamaa keskkonnakaitseseaduse raames vähendati formaldehüüdi heitmete piirväärtust 60-lt 40-le mg/m3. See ei eelda mitte ainult spetsiaalset tehnikat, vaid tähendab ka uusi nõudeid kasutatavatele mootoriõlidele.

Teiste seas messile siirduva OÜ Addinol MM ärijuhi Tiina Suija sõnul suutis Addinol hoolimata üleilmsest majanduskriisist gaasimootoriõlide läbimüüki eelmisel aastal nii Saksamaal kui ka mujal oluliselt suurendada.

"See on ka üks põhjus, miks otsustasime biogaasi aastasündmusel kaasa lüüa," ütles Suija.

Spetsiaalselt gaasimootorite jaoks loodud uudsed, kõrge leelisreserviga õlitüübid on ette nähtud kasutamiseks nii biogaasijaamades kui ka kaevandus-, prügila- ja reoveegaasi tootmise ja kasutamisega tegelevates ettevõtetes. Tehnoloogiliselt on selles valdkonnas ühed uudsemad formaldehüüdi katalüsaatorit omavates gaasimootorites kasutamiseks sobivad madala tuhasusega õlid.

 

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara