Elcoteqi "salajaseks suurtellijaks" osutus Hiina võrgufirma

Elektroonika allhankija Elcoteq alustab Tallinnas hanget Hiina suurele võrgufirmale Huaweile, kirjutab tänane Kauppalehti.

„Tundmatu suurtellija“ kergitas eelmisel nädalal kõvasti Elcoteqi aktsia hinda. Laiendatud tootmine läheb Tallinnas käiku plaanide järgi teises kvartalis.

Elcoteqi võidujooksu ajaga on näha sellest, et ettevõte teatas eile juba teisest erakorralisest aktsionäride koosolekust veebruaris, kus aktsionärid peaksid andma ettevõtte juhtkonnale vabad käed aktsiate emiteerimiseks ja teisteks rahastusvõimalusteks. See peaks parandama taset, mida suurtellijad vajavad allhankijatelt.

Esimene erakorraline üldkoosolek võib reedel Luxemburgis läbi kukkuda, kui sinna ei kogune piisavalt väikese hääleõigusega A-aktsiate omanikke, siis pole sel otsustusõigust. Mingil põhjusel pole suur osa investoreid huvitatud Elcoteqist või vähemalt selle aktsionäride koosolekust.

Ettevõtte juhtkonna hinnangul tagavad koosoleku otsuste läbimineku suure hääleõigusega suuromanikud Antti Piippo, Jorma Vanhanen ja Henry Sjöman.

Ettevõtte juhtkond võib seejärel emiteerida kuni 200 miljoni krooni ulatuses aktsiaid. Antti Piippo peaks arvestuse järgi investeerima ettevõttesse 44 miljonit eurot, kui ta tahab oma osaluse endiselt pidada umbes viiendiku suurusena. Tema roll ongi otsustav, kuna talle kuulub 40 protsenti ettevõtte hääleõigusest. Koos Vanhaneni ja Sjömaniga on neil 80 protsenti ettevõtte hääleõigusest.

Kokku on Elcoteqil 10 000 aktsionäri.

Aktsionäride erakorralise üldkoosoleku teade kukutas eile aktsia hinda.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara