Euroopa raketikilbi kava jättis tootjate aktsiaid külmaks

Lockheed Martini raketipüüdurrakettide tellimused neljakordistuvad ja Raytheoni omad kolmekordistuvad Pentagoni ümbervaadatud Euroopa raketikaitseplaani kulutusteplaani kohaselt, vahendab Bloomberg.

2011-2015 eelarveaastal kasvatatakse kulutusi raketikilbile 4,6 miljardi dollari võrra võrreldes eelmise aasta kavaga. See raha ostab 147 Lockheedi Thaad maismaal baseeruvat püüdurraketti lisaks tellitud 48-le, 75 Raytheoni maal- ja merel baseeruvat SM-3 raketti lisaks juba tellitud 30-le, kaks täiendavat maismaal paiknevat radarit ja muud varustust.

Kasvav kuludeplaan peegeldab president Obama septembris vastu võetud otsust loobuda raketitõrjesüsteemisdest Poolas ja Tšehhis, mis kaitsnuks Euroopat Iraani kaugmaarakettide eest.

Uus plaan kasutab olemasolevaid maal ja merel paiknevaid raketitõrjesüsteeme lühi- ja keskmaarakettide vastu, kuna USA luure andmetel liigub Iraani just selliste rakettide arendamise poole, kuna kaugmaarakettide arendamine ei ole nii edukaks osutunud.

Väljapakutud kulutused on allkirjastatud kaitseminister Robert Gatesi poolt 23. detsembril ja laialt levitatud USA kaitseministeeriumis.

Raketikaitse paigaldamine läheb välja aastasse 2020.

Raytheoni aktisa hind tõusis 0,9 protsenti, 54,20 dollarile. Lockheed Martini aktsia hind langes 0,4 protsenti, 76,60 dollarile.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara