Valio Eesti kasvatas 9 kuuga müügimahte 10%

2009. aasta 9 kuu jooksul on Valio Eesti kasvatanud oma müügimahte kokku 10%, vaatamata sellele võib ettevõte sel aastal lõpetada kahjumiga.

Ettevõte on müünud pea neljandiku võrra rohkem juustu ning ligi kümnendiku võrra rohkem värskeid piimatooteid kui 2008. aastal samal ajal. Tugevatest müügitulemustest ja mahtude kasvust hoolimata võivad Valio Eesti ettevõtted – Valio Eesti AS ja Võru Juust AS – lõpetada 2009. aasta kahjumiga, teatas ettevõte. Käesoleva aasta esimesed kuus kuud Valiole kasumit ei toonud.

Lisaks müügimahtude kasvule on Valio Eesti selle aasta 9 kuu jooksul suurendanud oma osakaalu toorpiima kokkuostus. Oktoobrikuu seisuga oli ettevõte ostnud kohalikelt tootjatelt ligi 117 tuhat tonni toorpiima. „Toorpiima üleüldine kokkuost on eelmise aastaga võrreldes Eestis vähenenud. Kuna meie kokkuostumahud on hetkel jäänud eelmise aasta tasemele, suurendas turul aset leidnud mahtude vähenemine Valio Eesti osakaalu 1% võrra 26%-ni,“ selgitas Valio Eesti direktor Kari  Finska, kelle hinnangul on toorpiima hind tänaseks põhja läbinud ning hinnatõus jätkub veel mõnda aega.

Sellest johtuvalt usub ta, et piimatoodete tarbijahinnad peavad Eestis varem või hiljem tänasest kiiremale tõusule pöörduma. Samas täpsustas Finska, et koduturust enam mõjutab ettevõtete tulemusi eksportturgudel toimuv.

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Itaaliast ja Soomest. Ligi 340 töötajaga Valio Eesti on juhtivaid kohalikke toorpiima kokkuostjaid, piimatoodete, sh juustude, eksportijaid ning Võru ja Laeva suurim tööandja.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara