Karksi õlletehase kasumist järel vaid jupp

Veini, aromatiseeritud veini, siidri ja
õlle tootmisele spetsialiseerunud Karksi õlle- ja veinitehas teenis 16,5 miljoni
kroonise müügitulu juures mullu 527 490 krooni kasumit.

Võrreldes 2007. aastaga vähenes ASi Karme müügitulu 10,4 miljoni krooni võrra. Puhaskasumit teeniti üle-eelmisel aastal 2,3 miljonit krooni.

Majandusaasta aruande kohaselt mõjutas 2008. aasta majanduskriis Karme eksporti oluliselt ning müük Leetu vähenes 51%, Lätti 6%. Ettevõte tähendas läinud aastal nii siidrituru kui marjaveinide tarbimise vähenemist. 2008. aastal toodetigi peamiselt veine ja siidreid, kuna õlletootmise seisis. E24.ee kirjutas juunis, et tehas jätkab taas õlletootmist, naastes turule kolme uue õllesordiga.

Tulevikusuundadena tuuakse majandusaasta aruandes välja eesmärk taastada aastate 2006-07 kasvutempo ning alustada aktiivselt arendustegevust ka teiste jookide kategooriates.

Karme investeeris möödunud aastal kuus miljonit krooni tootmisseadmetesse. Ettevõttes töötas eelmisel aastal keskmiselt 30 inimest.

Karme aktsionäride koosolek otsustas kanda 2008. aasta kasum eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvele. Jaotamata kasumi jääk pärast kasumi kajastamist on 6,6 miljonit Eesti krooni.

Ettevõtte ainuke juhatuse liige on Ivo Kikas. Karme suuraktsionärid on Konya Haldus OÜ kaudu Ardi Vigur ja Viljar Suits ning OÜ Itrekon kaudu Silja Karjahärm ning Ain Kipper.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara