"Matelliseti ja Makmeti vahel tahetakse luua sünergiat, kuna tootmisalad on suhteliselt lähedased ehk metallitöötlemine ning üks täiendab teist. Tootmine firmades ei kattu, masinapark mingil määral. Metalliset teeb kergemat laadi masinaehitus tooteid, siis Makmet teeb keskmise raskusega juba," rääkis Raam.
"Algselt oli Narvas Metallisetis 200 töötajat. Narvas on kahjuks tulnud loobuda 50 töötajast. Mõned 50 koondatust on saanud tööd Makmetis, kuid mitte kõik," lisas ta.
"Makmetis on tänaseks sõlmitud 12 töölepingut. Senini on toimunud tootmise käivitamine, kuid reaalne tootmine algab sel nädalal. Plaanis oli luua selle aasta lõpuks Makmet Eestis 30-40 töökohta. Praegu ilmselt tellimuste seis seda ei võimalda," tõdes ta.
"Metallisetis on kolmandik tellimustest ära kukkunud selle aasta algusest, seetõttu on ka 50 inimest koondatud, võib-olla tuleb veel vähendada töötajate arvu. Loodame, et turg rohkem ära ei kuku."
Raam lisas, et on paranemise märke, et turg enam ei kuku. "Aprillikuu käive paranes 15% võrreldes märtsiga. Stabiliseerumise tunne on ja, et ega enam hullemaks ka ei lähe. Mais ootame aprilliga sarnast tulemust."
Ettevõtte juhatuse liige sõnas, et toodang eksporditakse Soome kaudu, kuna Soome firmad on omanikud ning sealt kaudu tulevad ka tellimused. Metallseti ja Makmeti turud on peamiselt Venemaa, Hiina, Euroopa, Skandinaavia.
Raam rääkis, et otseselt konkurenti neil pole, kuna firmas ei toodeta suuri seeriad. "Teeme spetsiaalselt tooteseeriaid, mis on projektipõhised tööd."
Makmeti tootmistsehh Eestis ehitati Narva, kuna mujal küsiti 2006. aastal maa eest väga kõrget hinda. "Samuti suutsin teha soomlastele selgeks, et Narva pole mingi hirmus kuritegelik koht, vaid on täitsa normaalne linn, kus inimestel on oskust ja tahtmist teha metallitöid," selgitas ta.