21. aprill 2009
Jaga lugu:

Koostöövundament NATO hangeteks

Kaitsetööstuse liit ja kaitseministeerium panevad täna allkirjastatava memorandumiga vundamendi oma koostööle, üheks priorideediks on NATO ja muud rahvusvahelised hanked.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse liikme Jüri Käo sõnul laoti tänasel ETKLi lähtekoosolekul allkirjastatud memorandumiga tugev vundament kaitseotstarbelisi kaupu ja teenuseid pakkuvate ettevõtjate partnerluseks riigiga. „EKTLi koondunud liikmetel on riigiga ühine huvi – tugevdada Eesti kaitsevõimet, arendades kaitsetööstust ja sellealast ettevõtluskeskkonda. On äärmiselt oluline, et selle koostöömemorandumiga on astutud suur samm senisest enam osalusdemokraatia põhimõtete rakendamises selles valdkonnas,“ hindas Käo.

Kaitseministeerium ning MTÜ Eesti Kaitsetööstuse Liit deklareerivad memorandumis ka peamised koostöövaldkonnad Eesti kaitsetööstuslikku potentsiaali arendamises. Prioriteetidena on välja toodud Eesti kaitseväe vajadused, vastuostud, NATO ja muud rahvusvahelised hanked, kaitsealane teadus ja arendustegevus koostöös Eesti ülikoolide ja T A asutustega ning rahvusvahelise kaitsesuunitlusega ettevõtlusalane koostöö.

Memorandumis deklareeritud eesmärkide saavutamiseks loob kaitseminister ministeeriumi ja EKTLi vahel alaline koostöökomitee, kuhu kuulub mõlemast osapoolest võrdne arv liikmeid ning mida hakkavad juhtima kaitseministeeriumi kantsler ja EKTLi juhatuse esimees.

MTÜ Eesti Kaitsetööstuse Liidu (EKTL) asutasid rahvusliku kaitsetööstuse arendamiseks hiljuti 22 tuntud Eesti ettevõtet, tänaseks on liikmete arv tõusnud 30-ni.

Jaga lugu:
Seotud lood
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt