Nitrofert tahab tehase taas käivitada

ASi Nitrofert mineraalväetiste tehases
alustati ettevalmistustöid, et taastada ettevõttes tootmine ning taas saavad
tööd sulgemise tõttu tööta jäänud 50 inimest.

"Selleks, et saaksime tootmise taas käima panna, tuleb vähemalt kuu aega ettevalmistusi teha. Võimalik, et selle kuu ajaga turuolukord muutub,“ ütles ASi Nitrofert peadirektor ja juhatuse liige Aleksei Nikolajev Põhjarannikule. Tehase käivitamise otsust pole veel vastu võetud, kuna maailmaturu olukord pole kuigivõrd muutunud ning väetiste hinnad ei kerki.

Nitrofert peab partneritega läbirääkimisi nende teenuste hinna alandamiseks ning juba on jõutud mõningate positiivsete tulemusteni. Langenud on lubja ning ettevõttesisestel raudteeharudel tehtavate manööverdamistööde hinnad, Eesti Energiaga arutatakse paindlikku hinnaskeemi.

Nitrofert, kus töötab umbes 500 inimest, on üks Ida-Virumaa suuremaid tööandjaid. Lisaks saab siin tööd veel ligi 200 inimest nendest ettevõtetest, mille tegevus on Nitroferdiga seotud.

Veebruaris kirjutas aripaev.ee, et Nitrofert otsustas ajutiselt tootmise peatada, kuna töötas kolm järjestikust kuud kahjumiga. Ukraina miljardärile Dmitro Firtaðile kuuluv Nitrofert on viimastel aastatel olnud Ida-Viru üks edukamaid firmasid. Näiteks 2007. aastal teenis ettevõte ligemale miljardilise käibe juures üle 170 miljoni krooni kasumit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara