Majandusminister Juhan Parts ütles tänasel
riigikogu istungil, et Eesti Energia ümberkorralduste eesmärgiks on tagada
suurem tootlikkus ja tõhustada seni ebaefektiivseid tööprotsesse.
Parts ütles, et Eesti Energia tegeleb täna kõigepealt uue ärivaldkondadepõhise struktuuri rakendamisega. “Kogu tegevus on teadupärast jaotatud Eesti Energias nelja valdkonda: kütused, elektri ja soojuse tootmine, kolmas on jaeäri ja neljas on elektriülekanded,” lisas ta.
“Ümberkorralduse eesmärgiks on tagada suurem tootlikkus, tõhustada seni ebaefektiivseid tööprotsesse, keskendudes eelkõige valdkonna põhitegevustele ja vähendades toetavate üksuste töötajate hulka, mis on liiga suur. Ümberkorralduse käigus peavad muutuma mitmed üksused ning ametikohad,” rääkis Parts.
Minister märkis, et ettevõte on huvitatud, et head inimesed jätkaksid ettevõttes, aga loomulikult on ka neid, kes peavad lahkuma. “Läbiviidavad ümberkorraldused aitavad vähendada püsikulude, millest moodustavad olulise osa palgakulud, osakaalu üldkuludes.”
“Tööprotsesside tõhustamise raames toimub Eesti Põlevkivi administratiivsete tugifunktsioonide ümberstruktureerimine, mis seisneb mõnede osakondade liitmises asjaomaste Eesti Energia kesksete teenistustega,” lisas Parts.
“31. märtsiks 2009 on planeeritud, et Eesti Põlevkivi ostab kogu koristusteenuse väljast sisse, 71 koristajat kaotavad töö,” sõnas ta. Ka osa Narva Elektrijaamade üksused liidetakse ka Eesti Energia keskteenistustega.
Seotud lood
Eesti Energia elektrimüük Eestis
vähenes detsembris võrreldes 2007. aasta detsembriga 0,7 protsendi võrra,
müügi vähenemise peamine põhjus oli üldine majanduslangus, teatas ettevõte.
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Hetkel kuum
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Tagasi Tööstusuudised esilehele