• 17.01.09, 10:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

TMT Group: tehas töötab endiselt

Tallinna masinaehitustehase juhi Vadim Martõnovi sõnul ei ole tehase olukord nii hull, et peaks töötajad kolmeks kuuks palgata puhkusele saatma, kuna eelmise aasta lõpus külmutatud tellimused tulid jaanuaris tagasi.
TMT Groupi juhatuse liiga tegevjuht Vadim Martõnov lükkas ümber informatsiooni, et alates 1. jaanuarist on tehas kolmeks kuuks suletud. „Praegu tööd on, kõik tellimused, mis Venemaalt, Valgevenest ja Aserbaidšaanist aasta lõpus ootamatult külmutati, on nüüd jaanuaris töös,“ ütles Martõnov.
Kõik tehase osakonnad töötavad, kuigi Martõnovi sõnul pole siiski hõivatud kogu töötajaskond. „Kuna töö käivitus uuesti alles hiljuti, võtab see paar päeva aega, kuni ühest tsehhist töö järjega teistesse jõuab,“ rääkis ta põhjustest, miks hetkel tuleb igal hommikul tööle vaid 60 protsenti töötajatest.
Ta tunnistas, et aasta lõpus oli olukord tõesti kriitiline ja otsiti võimalusi tegevuse optimeerimiseks.
„Aga praeguseks on kindel, et me hakkame jälle täisvõimusel tööle. Lisaks sellel lubab olukord teha mõningaid ümberkorraldusi ning värvata kõrgema kvalifikatsiooniga töötajaid, kes on täna tööturule ilmunud,“ rääkis Martõnov.
Tema sõnul ei lubanud aasta lõpu situatsioon arvata, et tellimused tagasi tulevad. Tehas on samuti alustanud vahepeal peatatud arvete maksmist. Küsimusele, milline on nende 40 protsendi inimeste töötasu, kes praegu veel tootmisprotsessi kaasatud pole, vastas Martõnov, et nad on endiselt ettevõtte hingekirjas, kuid need, keda tasustatakse tükitöö alusel, hetkel palka ei saa. Neile töötajatele, kes saavad tehasest oma põhipalga, makstakse vastavalt seadusele 60 protsenti miinimumpalgast.
Tallinna masinaehitustehas (TMT Group OÜ) kuulub Levadia Group OÜle.

Seotud lood

  • kestlikkusuudised.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 20.12.24, 11:41
Kliimakriis ähvardab ka Eesti ettevõtteid – kas oled riskideks valmis?
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
3
Uudised
  • 13.01.25, 18:53
Eestis läheb kümnete miljonite eurode eest metsa müüki
4
Uudised
  • 14.01.25, 11:40
Kristjan Rahu puidutööstus värbas uue juhi Rootsi kontsernist
5
TOP
  • 16.12.24, 07:00
Suur tööstuse TOP 2024: võitja tuli, nägi ja võitis
Nimekirjas 550 tööstusettevõtet!
6
Arvamused
  • 13.01.25, 15:22
Aigar Vaigu: kevadel avame ukse Eesti kiibiärile
Oma kiibikeskus aitab luua tugeva lisandväärtusega ettevõtlust

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele