Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Venemaa ja Ukraina keerasid gaasitorud täiesti kinni
Täna varahommikul kell 8.44 Moskva aja
järgi keeras Gazprom Ukrainasse suunduvad gaasitorud täiesti kinni, teatas
Interfax. Vastusammuna sulges Ukraina oma piiril kõik transiiditorud
Euroopasse.
Venemaa poolsest gaasi kinnikeeramisest teatas Interfaksile Ukraina gaasiettevõte Naftogaz, Ukraina vastusammust aga Gazpromi asejuht Aleksandr Medvedev.
Venemaa peaminister Vladimir Putin ütles,
et transiitgaasi kasutanud ukrainlased varastasid kütust mitte Venemaalt, vaid
Euroopa tarbijate tagant, vahendas Interfaks.
Kas Gazprom valmistus juba varakult
Euroopat gaasita jätma? küsis raadiojaama Ehho Moskvõ peatoimetaja esimene
asetäitja Vladimir Varfolomejev oma veebipäevikus.
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.