Kuigi Elcoteq jätkab ka Nokiale vajaliku
peenelektroonika tootmist, on firma suurimaks kliendiks kujunenud mobiilifirma
Kanada konkurent.
Research in Motion (RIM) pakub Nokiale otsest konkurentsi nutitelefonide osas, tootes Blackberrysid, kirjutas kauppalehti.fi.
Eile avaldatud majandustulemustest selgus, et Elcoteqi selle aasta käive jääb möödunud aastale alla.
„Ettevõtte kliendid on väga kiiresti ja radikaalselt muutunud. Seetõttu on firma nüüd nii halvas seisus,“ sõnas Handelsbankeni analüütik Pekka Mikkonen.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Teise kvartali käive langes eelmise aasta 968,3 miljonilt eurolt 904,8 miljoni euroni. Languse üks põhjustest on firma seletuste kohaselt euro ja dollari ebasoodne vahetuskurss. Samuti mõjus tulemusele negatiivselt osakonna Personal Communications müügi langus.
Seotud lood
Maailma suurima mobiiltelefonide tootja
Nokia turuosa Ühendriikides on veelgi vähenenud, langedes teises kvartalis
viiendale kohale.
Viimase poolteise aasta jooksul on Nokia
osatähtsus Elcoteqi klientide hulgas langenud ning Nokia ei ole enam
ettevõtte suurim klient, kirjutas Elcoteq täna avaldatud majandustulemuste
kommentaaris.
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.