Soome kalastustarvete kontserni Rapala
Eesti ASi andmetel pole osaliselt tühistatud tellimuste tõttu võimalik
pikendada 40 inimese tähtajalist töölepingut.
Soome kalastustarvete kontserni Eesti tegevjuht Rauno Rantanen rääkis, et poolteist aastat tagasi oli ettevõttes tööjõu puudus ning inimesi oli tööle vaja tähtajalise lepinguga.
Telefonivestluses ütles Rantanen, et tähtajalise lepingu sai 40 töötajat ning mitte ühegi töötaja lepingut ei pikendata, kuid hilisemas e-kirjas korrigeeriti arv 54ks, millest pole võimalik pikendada 40 inimese lepingut. Rantaneni sõnul töötab ettevõttes 250 töötajat tähtajatu lepinguga.
Ettevõtte tootmisjuht Jaan Gustavson lisas, et juuni lõpuni kehtivaid tähtajalisi lepingud pole võimalik pikendada, kuna osadest tellimustest on ära öeldud.
Hiljem täiendas ta, et tähtajalisi lepingud ei pikendata lahenduse leidnud tolliprotseduuride ja varasemate plaanide taastumise tõttu.
Rantanen ütles, et tänase seisuga pole ettevõttel plaanis Eesti tootmist Venemaale kolida. „Osa lantide esmaseid tootmisoperatsioone on saadetud Venemaale. Iirimaa tehas suleti ja need tööoperatsioonid tulid Pärnusse. Sügisest peaks Pärnu tehas töötlema ainult värvitud lante, mis vajavad rohkem kvaliteetsema töö tegemist,“ rääkis ta.
Seotud lood
Soome kalastustarvete kontsern Rapala
sulgeb Iiri tehase järgmise aasta suveks ning toob sealse tootmise üle Eestisse.
Samas on plaanis suur osa lantide kokkupanemisest viia üle Venemaa tehasesse.
Rapala Eesti tootmisjuht Jaan Gustavson
ütles, et Iirimaa landitehase sulgemise tõttu Eesti töötajate arv suurt ei
muutu.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.