Veel üks riik Euroopas kaalub tuumaenergiat - Holland

Euroopa riikide sekka, kes on valmis
panustama tuumaenergiale ja ehitama uusi reaktoreid, võib lisanduda ka
Holland.

Hollandi majandusministri Maria van der Hoeveni sõnul ei kujuta ta riigi tulevikku ette ilma tuumaenergiata, kui valitsus soovib täita CO2 heitmete vähendamiseks seatud eesmärgid, kirjutab Financial Times.

Hollandil tuleb leida alternatiiv maagaasile, millest toodetakse praegu 61% riigi elektrienergiast, kuid mille varud on vähenemas.

Praegu on Hollandis üks 1973. a ehitatud tuumaelektrijaam ning tuumaenergia osakaal vaid 2% Hollandi kodumaises elektribilansis. Võrdluseks on tuumaenergia osakaal Saksamaa elektritarbes 28%, Suurbritannias 21% ning Prantsusmaal 78%.

Hollandi tuumajaam pidi aastal 2004 töö lõpetama, kuid valitsus otsustas jaama tööaega pikendada aastani 2033.

„Kas ehitada uus tuumajaam või importida tuumaelektrit Prantsusmaalt, mida me praegu teeme,“ kirjeldas van der Hoeven Hollandi dilemmat. „Sisuliselt on kaks küsimust: kas me saame ilma tuumaenergiata hakkama – ja minu meelest ei saa – ning kas meil oleks vaja ehitada oma uus tuumajaam.“

Üle Euroopa hindavad poliitikud praegu ümber suhtumist tuumaenergiasse. Saksamaal hääletas parlament küll 2000. aastal tuumaenergia kasutamise lõpetamise poolt aastaks 2030, kuid kantsler Angela Merkel on lubanud tagasivalimise korral praeguste tuumaelektrijaamade käigusoleku aega pikendada. Ka Rootsi pole kiirustanud oma tuumaenergiast loobumise kava ellu viima ning Hispaanias puhuvad samuti sellele energialiigile soodsamad tuuled, kirjutas Financial Times.

Venemaa, mis ulatuslikust maagaasi kasutamisest enim kasu saab, plaanib ise ehitada järgmise 12 aasta jooksul 26 uut reaktorit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara