Elcoteq: sule saavad sappa valgekraed

Elcoteq koondab 28-29 valgekraed. Ülejäänud
300 töötajat saadetakse suvekuudeks osaliselt tasustatud puhkusele, et nad
saaksid rannas käia ja end pruuniks praadida.

Elcoteqi kommunikatsioonijuht Jaanus Pauts ütles aripaev.ee-le, et koondatavad 28-29 inimest on teenistujad ehk valgekraed. Mis ametikohti koondatavad Elcoteqis täidavad, ei soostunud Pauts täpsustama, lisades vaid, et seda saavad nad öelda alles pärast kooskõlastuse saamist Tööinspektsioonist. Osaliselt tasustatud puhkusele saadetakse aga nii valgekraesid kui ka liinitöölisi.

Pauts märkis, et Elcoteqi juhtkond osaleb täna koosolekul, kus teavitatakse töötajaid koondamistest ning osaliselt tasustatud puhkusele saatmisest. "Kuna ärivaldkonnad on muutunud, toimuvad muudatused kogu korporatsiooni tasandil," rääkis Pauts.

Elcoteqi kliendid on lubanud, et tootmismahud hakkavad taas kasvama septembris. Kui vaja, kutsub elektroonikatootja töötajad puhkuselt tagasi varem, märkis Pauts.

Elcoteq on praeguseks müünud oma tehased Venemaal ja Saksamaal. Eesti ja Mehhiko tehastes toimuvad ümberkorraldused, mis muudavad tootmise efektiivsemaks ning odavamaks.

"Kliendid soovivad saada suuremaid koguseid väiksema hinnaga," selgitas Pauts ja lisas samas, "see ei ole teemaks, et Eesti tehas kinni pandaks. Pigem tuleb siia Euroopa efektiivseim tehas, Elcoteq tahab olla lõppturule võimalikult lähedal." Elcoteqi tootmisüksused asuvad praegu 15 riigis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara