Koristaja ameti populaarsus kasvab

Tööturuameti teenuste ja toetuste osakonna
juhataja Nele Labi sõnul on töötute hulgas populaarsuse saavutanud
puhastusteeninduse valdkond, kuna sektoris on palgad kasvanud ja töö on
puhtam.

Puhastusteenindus on ääretult populaarne Tallinnas,“ tunnistas Labi. „Seal ei õpita kuidas tolmulappi kasutada, vaid õpitakse kuidas keemiat ja masinaid kasutada,“ lisas ta.

Labi rääkis, et samuti pole palgad teenindussektoris enam väikesed ning koristajate töö on täna palju viisakam. „Naised kellel on väikesed lapsed teevad hommikul näiteks paar tundi tööd, et lisaraha teenida,“ lisas ta.

Labi märkis, et suurenenud töötus ehitussektoris toob töötajaid tootmisesse, kuid veel on vara konkreetsetest tulemustest rääkida. „Soovitame ehitajatel FIE-dena jätkata, kuna töökäsi on ikka vaja,“ märkis ta.

Labi sõnul on jätkuvalt ka metallisektor populaarne. „Samuti juuksuri elukutse, kuid turg hakkab juba täis saama ning juuksuriks me enam ei soovita õppida.“

Tööturuameti andmetel peab ettevõtetel ja asutustel, kes töötuid koolitavad vastav haridusministeeriumi koolitusluba olema.

Puhastusteenindus koolitust pakkuva firma Puhastusekspert OÜ juhataja Helge Alt ütles, et koristaja töö sobib hästi riski rühmale, kuna see aitab integreerida.

Tööturuandmetel kuulub arvel olevatest töötututest ligi 70% riskirühma, nagu näiteks noored vanuses 16-24, vanemaealised töötud ehk üle 55aastased, riigikeelt mitte valdavad inimesed, puudega inimesed, vanglast vabanenud, hooldamiskohustusega inimesed ja pikaajalised töötud.

Alt lisas, et üldjuhul saadab tööturuamet inimesed gruppides mitte üksikult koristaja ametit õppima. Koostööd tehakse juba aastast 2001. Nele Labi tööturuametist lisas, et puhastusteenindus koolitus kestab 2,5 kuud ning ühe inimese koolitus maksab 17 000 krooni.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara