Sõõrumaa Väo jaam sai 70meetrise korstna

Tallinna piirile Väole kerkiv Urmas
Sõõrumaa suurosalusega U.S. Investi soojuse ja elektri koostootmisjaam valmib
graafiku kohaselt, täna sai valmis jaama 70 meetri kõrgune korsten, teatas jaama
omanikfirma Digismart OÜ.

„Väo koostootmisjaama ehitustööd kulgevad plaanipäraselt ning tähelepanelikud kaaskodanikud on kindlasti märganud Väo karjääri kerkivat elektri ja sooja koostootmisjaama ehitist,“ sõnas jaama omanikfirma Digismart OÜ juhatuse esimees Andres Taukar.

70 meetri kõrguse ning ligi 80 tonni kaaluva korstna paigaldustööd algasid neljapäeval ning viidi lõpule reede ennelõunal. Soomes valmistatud neljameetrise läbimõõduga korsten transporditi ehitusplatsile kolmes osas, mis monteeriti kokku kohapeal. Katla ja sealhulgas ka korstna tarninud Soome ettevõte Noviter viis läbi ka paigaldustööd.

„Väo koostootmisjaam kasutab kütuseenergiat võimalikult efektiivselt. Ka korstnasse jõudva suitsugaasi temperatuur ulatub vaid 60 kraadini, mis tähendab, et keskkonda „kütab“ jaam vähe,“ ütles Taukar.

Kaasaegsetele keskkonnanõuetele vastav jaam hakkab kütteks kasutama puiduhaket ja turvast. Taukar ütles, et Väo koostootmisjaam sõlmib juba küttematerjali tarnelepinguid.

„Eesti puiduhake ja puidujäätmed leiavad reaalset kasutust elektri- ja soojatootmises. Väo koostootmisjaam saab olema stabiilseks partneriks Eesti metsatööstusettevõtetele, kes saavad ühes meiega muuta raiemetsa kasutust säästlikumaks ja jäätmevabamaks,” lisas Taukar.

Väo koostootmisjaama projekti omanikujärelvalvet teostab AF-Estivo, üldehituse peatöövõtja on KMG Inseneriehitus, jaama sisseseade tarnivad Siemens ja Soome firmad Noviter ning BMH Technologies. Käivitumisel asub jaamas tööle kuni 20 inimest.

Väo koostoomisjaama omanikfirma Digismart OÜ kuulub 75 protsendi ulatuses BEN Energy OÜ-le ja 25 protsenti Dalkia grupi ettevõttele Tallinna Küte AS. BEN Energy OÜ on 90 protsendiga U.S. Invest ASile kuuluv energeetikaettevõte, mis investeerib elektritootmisse ning -jaotusse Eestis ja mujal. Ettevõtte suurim investeering ongi ligi 1,5 miljardit krooni maksev Väo koostootmisjaam, mis valmib 2008. aasta lõpuks.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara