Müstiline metsamaterjali hinnakasv asendus surutisega

Eesti metsatööstuse liidu juht
Andres Talijärv ütles, et eelmisel aastal tõusis metsamaterjali hind
müstiliselt, ent praegu täidab tööstuse ladusid müümata
saematerjal.

"Eelmine aasta toimus müstiline hinnakasv. Hinnad kasvasid kuni sügiseni, mõne sortimendi lõikes koguni 40-50%," rääkis Talijärv. Seevastu praeguseks on paljude saetööstuste laod saematerjali täis, mida pole suudetud maha müüa.

"Kuidas maailmaturul hind mängib, nii ta meil on," selgitas Talijärv. "Viimased rabasid möödunud aasta lõpus kõrge hinnaga, praeguseks on nii palgi kui paberipuu hind jälle all."

Talijärve sõnul aitas paberipuu hinnalangusele kaasa see, et Soomes suleti hiljaaegu mõned tselluloositehased. Pärast pronksiööd keeras Venemaa oma metsakraanid Eesti jaoks küll kinni, aga praeguseni kestev blokaad hetkeolukorda suurt ei mõjuta. Nimelt puudub Eesti saetööstustel endil huvi tooret sisse osta, kuna kohati on nende laod siiani mullu soetatud palki täis.

"Venemaalt meile puitu ei tule. Eelmisel aastal oli takistuseks raudtee ja tollid, kuid nüüd on kogu kaubavahetus muutunud loiumaks. Eesti saetööstuste võimsus on midagi muud, kui nad praegu müüa suudavad," ütles Talijärv.

Kommenteerides RMK möödusi majandustulemusi ütles RMK nõukokku kuuluv Talijärv, et käibe hüppeline kasv tulenes otseselt hinnatõusust. Mullu juhti vahetanud RMK varasemast rohkem metsa langetama ei hakanud. Riigiettevõte tegi lageraiet mõned tuhanded tihumeetrid plaanitust vähem, hooldusraiet aga isegi poole vähem, kui kavas oli, rääkis Talijärv.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara