Põhivõrk: Viru-Nigula tuulepark ei täitnud ohutusnõudeid

Põhivõrgu kommunikatsioonijuht Kätlin Kruus
ütles, et Nelja Energia Viru-Nigula tuulepark lülitati välja, kuna
pargi seadmed ei täitnud ohutusnõuded.

Kruus selgitas, et võrgueeskiri reguleerib energeetikas mitmeid valdkondi ning eeskiri reguleerib ka elektripaigaldiste nõudeid. „Võrk peab korras olema ja seadmed ei tohi teistele probleeme tekitada. Tuuleveskid peaksid olema Põhivõrgu poolt reguleeritavad, kuid Nelja Energia omad seda pole,“ rääkis Kruus.

Ta selgitas, et kui seadmeid on vaja võrgu töökindluse huvides reguleerida, näiteks välja lülitada, siis Viru-Nigula omasid ei saa, kuna need tuuleveskid pole juhitavad. „Ning teistpidi, kui võrgus on rike, siis tuulikud peaksid iseseisvalt töötama,“ loetles Kruus puudusi.

„Võrgueeskiri on muutunud, kuid Nelja Energia pakkumise lisas olid uued tingimused olemas. Leping sõlmiti aasta tagasi üheaastase tähtajaga,“ rääkis kommunikatsioonijuht.

Kruus ütles, et Põhivõrk ei keeldunud Nelja Energia ettepanekust testimisaega pikendada. "Kui Nelja Energia jätkaks ajutise lepingu alusel, siis nad kasumit ei tooda, kuna tootmisvõimsus on väiksem, kuid nad saavad jätkata testimist," lisas ta.

„Eelmisel nädalal hoiatasime Nelja Energiat, et lülitame Viru-Nigula tuulepargi välja, nii nagu seadus ette näeb, viis päeva varem. Teade edastati tähitud kirjaga,“ väitis Kruus.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara