• 18.01.08, 13:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Alustati Baltimaade suurima tuulepargi ehitamist

Eesti Energia alustas Baltimaade suurima tuulepargi ehitustöid Läänemaal, teatas firma.
“Noarootsi vallas asuva Aulepa tuulepargi omandamine on oluline samm Eesti Energia tootmise muutmisel keskkonda säästavamaks ja meil on hea meel, et saame kohapealsete töödega sedavõrd kiirelt algust teha,” sõnas Sven Aasa, Eesti Energia Taastuvenergia projektijuht.
Tuulepargi võimsus on 39 MW, mis on valmides suurim omalaadne Balti riikides. Tuulepargi aastane toodang saab olema üle 100 GWh, millega kaetakse u 35 000 keskmise elektritarbimisega Eesti pere elektrivajadused.
Samal ajal hoitakse taastuvenergia kasutamise tulemusena aastas ära ligi 120 tuhande tonni CO2 õhku paiskamine. Aasa tõi võrdluseks, et nt väike sõiduauto paiskab aastas 20000 km läbimisel õhku u 3 tonni CO2.
Käesoleval nädalal alanud tuulepargi ehitus algas üldehitustöödest – rajatakse teed, vundamendid, jms. Tuulikute montaaž algab peale üldehituse lõppu 2008. aasta viimases kvartalis. Alanud ehitustööde peatöövõtjaks on Soome tuulikute tootja WinWind OY ja tuulepargi valmimisajaks on 2009. aasta kevad.
Aulepa tuulepargi kogumaksumus on ligi 900 miljonit krooni ning selle rahastamine toimub Eesti Energia omavahenditest.

Seotud lood

Uudised
  • 03.04.08, 15:44
Eesti Energia avab Narva tuhavälja tuulepargi kahe aasta pärast
Eesti Energia kavatseb Balti Elektrijaama suletud tuhaväljale rajada tuulepargi, park peaks tööle hakkama aastal 2010.
Uudised
  • 12.11.07, 14:45
Eestis kerkib tuuleparke kui seeni peale vihma
Eesti Energia andmetel stardib Baltimaade suurim tuulepark Aulepas 2009. aasta kevadel. Tuulepark läheb maksma ligi 900 miljonit krooni ja rahastamine toimub Eesti Energia omavahenditest.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.25, 13:41
Neli tõde jätkusuutlikust metsandusest Eestis
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele