ABB: erinevalt teistest ei valmistu me lahkuma

Rootsi-Šveitsi tootmisettevõtte ABB
kommunikatsioonispetsialist Sven Sommer ütles aripaev.ee-le, et ettevõttel
puuduvad igasugused kavatsused Eestist ära kolida.

„Erinevalt teistes ei valmistu me lahkuma, pigem laieneme. Püüame kohalikul turul tasahilju kasvada ja suurem laienemine tuleb ekspordi arvelt,“ rääkis Sommer.

Nii kavatseb ABB käesoleva aasta jooksul laiendada mõlemat tehast Jüris. Nii sealse masinatehase, mis toodab tuulegeneraatoreid, kui ka sagedusmuundurite tehase toodang läheb 100% ekspordiks.

Täna teatas ettevõte, et uuendab koostöös OÜga Põhivõrk Kallavere alajaama, millesse investeeritakse 83 miljonit krooni.

Sven Sommeri hinnangul on kehva seisu ennekõike sattunud need ettevõtted, kes jahivad odavat tööjõudu. Tema sõnul saab Eestis edukalt toota, keskendudes muule. Nii tunnistab ta, et häid tulemusi annab fookus kvalifitseeritud tööjõule ja automatiseeritud tootmisele.

„Kes aga ei ole siin odava tööjõu pärast, peaksid oma nišši otsima ja kuna Eesti turg on nii väike, siis oma ekspordi poole üle vaatama,“ soovitas Sommer.

ABB on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille klientideks on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tooted aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd 110 000 inimesele enam kui sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast ning on keskendunud energeetikatoodete ja -süsteemide, automaatika- ning protsessiautomaatikatoodete valmistamisele. ABB ASil on Eestis lisaks peakontorile Tallinnas madalpingesüsteemide tehas Keilas, elektrimasinate ja sagedusmuundurite tehased Jüris, komplektalajaamade tehas Maardus ning korrashoiukeskused mitmel pool Eestis.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara