Vene majandusekspertide sõnul on Moskva
plaan juhtida kogu naftaeksport mööda Baltimaadest ja Ukrainast lühinägelik,
sest riigi infrastruktuur ei ole sellises seisus, et suudaks suurenevate
veosekogustega iseseisvalt hakkama saada.
Vene sadamate eelis ettevõtjate jaoks seisneb spetsialistide hinnangul praegu aga eelkõige vaid alandatud raudteetariifides, mis tõenäoliselt peagi kaovad, kui täitub Moskva soov liituda Maailma Kaubandusorganisatsiooniga (WTO), vahendas postimees.ee.
Kõigi strateegiliste veoste, sealhulgas naftatarnete, suunamisest oma sadamatesse teatas Vene transpordiminister Igor Levitin intervjuus Läti venekeelsele ajalehele Tšas oma visiidi ajal Riias.
Vene transpordiministeeriumist selgitati hiljem, et kasutades terminit «strateegilised veosed» pidas Levitin silmas ainult toornaftat ja rafineeritud naftasaaduseid. Viimaseid kavatsetakse tulevikus hakata suunama peamiselt riigi loodeosas asuvatesse sadamatesse Ust-Luugas, Primorskis, Võssotskis, Kaliningradis ja Murmanskis.
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.