BLRT tütarettevõte sõlmis Baltikumi laevaehituse suurima lepingu

Eesti kontserni BLRT Grupp kuuluv Leedu
ettevõte AB Vakaru laivu statykla ning Saksa BARD Engineering Gmbh sõlmisid
Baltimaade suurima laevaehituslepingu, mille maksumus on orienteeruvalt 700
miljonit krooni.

"Laev on ettenähtud tuulegeneraatorite paigaldamise ja teenindamisega seotud tööde teostamiseks Saksamaa mandrilaval Põhjameres," ütles BLRT Grupi juhatuse esimees Fjodor Berman, lisades, et sellise mahuga konkursi võitmine on väga tõsine märk meie laevaehitajate usaldusväärsusest ning konkurentsivõimelisusest maailmaturul, teatas ettevõte.

Taastuvate energiaressursside turul tegutsevale Saksa ettevõttele BARD Engineering GmbH ehitatakse unikaalne raskekaaluliste ja suuremõõtmeliste lastide veoks ja tõstmiseks mõeldud alus. Ehitus kestab 2 aastat. Tööde teostamiseks läheb 4900 tonni terast.

Saja meetri pikkune ning kolmekümne kuue meetri laiune laev on võimeline transportima suuregabariidilisi veoseid, paigaldama tuulegeneraatorite aluseid kuni viiekümne meetri sügavusele merepõhja. Laeval on ette nähtud elamistingimused 50 liikmelisele meeskonnale ning maandumisplats helikopteritele.

Leedu ettevõtte AB Vakaru laivu gamykla gruppi kuulub 22 ettevõtet. Kontsernis töötab orienteeruvalt 1400 inimest. Kontserni eelmise aasta puhaskasum oli 54 miljonit krooni ning käive 952 miljonit krooni.

BLRT Grupi esimese kvartali konsolideeritud käive käesoleval aastal kasvas võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga 161,3 protsenti miljardi kroonini. Ettevõtte kasum ulatus tänavu esimeses kvartalis 150,2 miljoni kroonini, mida on 163,3 protsenti enam võrreldes mullu sama ajaga.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara