Täna, 2. aprillil kell 13.00 kuulutab Eesti
Energia Teaduste Akadeemia peahoones välja Tulevikuenergia Sihtkapitali
projektikonkursi.
Konkurss on mõeldud teadlastele ja erinevatele teadusasutustele, kelle poolt esitatud energeetikaalaste arendusprojektide edendamisse panustab Eesti Energia 10 miljonit krooni, teatas ettevõte.
Esmakordselt toimuva konkursi avamisel tutvustavad Eesti Energia juhid projektikonkursi tingimusi ja Tulevikuenergia Sihtkapitali eesmärki.
Projektikonkursi avavad Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ning Eesti Energia tehnikadirektor Raine Pajo. Üritusel osalevad ka mitmed Eesti teadlased ning juhtivate õppe- ja teadusasutuste juhid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) hakatakse
välja töötama kaasaskantavat elektrijaama ja vesinikkütuse tootmise
tehnoloogiat.
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.