Estlinki kaabli katkestuse põhjustanud lahendus läheb täiendamisele

Laupäeval, 3. veebruaril toimub katkestus
Estlinki merekaabli töös, et parandada primaarne omatarbeühendus nii Harkus kui
Espoos, teatas Eesti Energia.

Jaanuari alguses oli Soomes, Espoo alajaamas toimunud avarii tõttu ajutiselt häiritud Estlinki merekaabli töö. Tugeva tuule tõttu lülitus Espoo piirkonnas välja keskpinge elektriliin, mis tagab Estlinki konverteralajaama omatarbe elektrivarustuse. Vältimaks sarnaste tõrgete esinemist tulevikus parandatakse laupäeval Harkus ja Espoos Estlinki primaarne omatarbeühendus, mis tagab dubleerivate omatarbe elektriühenduste kasutamise võimaluse.

"Estlink on praeguseks kuu aega toiminud Põhjamaade ja Baltimaade vahelise energiakaubanduse kanalina," rääkis Nordic Energy Linki juht Indrek Aarna. "Selle kuu jooksul on kaabel töötanud praktiliselt tõrgeteta, olnud vaid üks õnnetu juhus omatarbe katkemisega, mis põhjustas häiringu ka kaabli töös," lisas ta.
Nädalavahetusel tehtavate tööde järel ei tohiks esinenud probleemid tulevikus enam korduda. Eslinki ühenduse viimased täiendustööd lõpetab kaabli ehitaja ABB aprillis.

Estlinki marekaablis kaudu käivitus energiakaubandus alates 4. jaanuarist Jaanuaris oli kaabli võimsust kasutatud keskmiselt 85% ulatuses.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara