Sinalepa lihatööstus on seisnud kolm
viimast kuud ja omanikel pole selgust, mis firmast edasi saab. Lihatööstus
kuulub ASile Velastu.
Juuli keskel läks ettevõte kollektiivpuhkusele ja ladu müüdi tühjaks. Nüüd on osa inimesi läinud, ütles ettevõtte tegevjuht Lille Laube.
Tegevjuhile-tehnoloogile tegi muret, et lihatööstuse kaudsed kulud suurenevad kogu aeg. "Näiteks enesekontrolli proovid maksavad järjest rohkem, ja neid tuleb pidevalt juurde," loetleb Lille Laube.
Kaudseid kulusid suurendab seegi, et Ragn-Sells ei või kohapeal enam loomsete jäätmetega tegelda ja need tuleb viia Rakvere jäätmekäitlusse.
Laube arvates peaks põllumajandusminister Ester Tuiksoo eeskätt selle eest hea seisma, et eesti toitu saaks Eestis toota.
Mis Sinalepa lihatööstusest saab, ei oska tegevjuht Lille Laube vastata.
"Kindlat plaani meil Sinalepa lihatööstusega ei ole," ütles lihatööstuse omaniku Anatoli Vassenko asetäitja Roman Ratševski Lääne Elule teisipäeval. "Mõte on kas maha müüa, kui saame õige hinna, või jätkata kellegagi koostööd."
Kui kallilt omanikud lihatööstuse müüksid, ta ei ütle.
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Enimloetud
6
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Viimased uudised
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
Hetkel kuum
Kuidas tööstusettevõtet coachivalt juhtida?
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Meile lisandub 1,2 miljonit täiendavat kulu igal aastal
Tagasi Tööstusuudised esilehele