Lääne-Viru rannakülade elanikke teeb
murelikuks Kunda haavapuitmassitehase Estonian Cell kava rajada tootmisjääkide
hoidla põhjarannikule, kahe looduskaitseala vahele, endisele Rutja lennuväljale,
kirjutas Eesti Päevaleht.
“Inimesed kardavad s...haisu,” räägib põline rutjalane Gustav Kaskman küla suurimast murest. Eriti teeb rahva pahaseks see, et keegi pole neile infot jaganud. Kogu teave kavandatava jäätmehoidla kohta pärineb meediast ja kuulujuttudest.
Nördinud ja hämmingus on ka Vihula vallavanem Priit Pramann. “Estonian Cell pole meile midagi konkreetset rääkinud. Soovime kirjalikke taotlusi ja keskkonnamõju uuringut. Kardan, et kitsastel metsavaheteedel iga päev saja tonni jäätmete vedamine nõuab ka teede uuendamist,” ütleb Pramann.
Kaitseministeerium oli 12. oktoobril valitsuse istungi jaoks ette valmistanud eelnõu ligi 200 hektari suuruse endise Rutja lennuvälja kaitseliidule üleandmiseks ning sellest ligi 28 hektari Estonian Cellile rentimiseks. Avalikkuse eest saladuses hoitud eelnõu vastuvõtmisele pani käe ette riigikontroll.
Riigikontrolli pressiesindaja Toomas Mattson selgitab: “Tehasel ei ole praegu lollikindlat tehnoloogiat jäätmete käitlemiseks. Jäätmete, eeskätt biomuda ohtlikkuse kohta puuduvad kompleksloas andmed. Teadmata on, mida kavatsetakse kompostimisel tekkiva produktiga teha, milline on selle ohtlikkuse aste.
Estonian Celli tehase tegevjuhi Margus Kohava sõnul pole mureks põhjust. “Praegu ladustame tootmisjääke tehase territooriumile. Nende komposteerimisega tegeleb Rootsi firma Econova, millel on suured sellealased kogemused.”
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Enimloetud
5
Mandri-Euroopa elektrivõrgu sagedusega liitumine võib tõsta energiahindu
Hetkel kuum
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
Tagasi Tööstusuudised esilehele