Samamoodi käitub loomulikult ka Eesti inimene, tahtmata põrsast kotis osta. Vaidleks siinkohal vastu Ain Alvela väitele, et vaevalt Eestis lähima 2 aasta jooksul üle 350 000 € maksvaid pinke müüakse. Oleme sel aastal juba müünud Eestisse kaks hinna poolest seda summat ületavat tööpinki. Ka EMO-l olid koos meiega uusi tehnoloogiaid uudistamas paljud meie kliendid ja partnerid Eestist nagu E-Profiil, AT Metalli Grupp, FEMW, MDC Daetwyler, Estanc, Ensto Ensek, Bestra Engineering, Tartu Teaduspark, I&T Metall, Jalax, Metec CNC, Hissmekano Estonia ja Morbela. EMO on mess, kus tasub kindlasti käia neil Eesti firmadel, kes plaanivad tulevikus oma tootmisse investeerida.
Eksponendina pole kahjuks täna Eesti firmadel EMO-l midagi suurt teha, sest meil pole piisavalt tööpinkide ja tööriistade tootjaid ega tööstustarkvara loojaid. Sellest on kahju – Eesti võiks sarnaselt oma IT-lennule olla ka innovatiivne tööpinkide, tööriistade, tarvikute või tööstustarkvara valmistaja. EMO-l oli tööstustarkvaraloojaid paljudest maadest terve hallitäis.
Meie ettevõte on messil käinud viis korda alates aastast 2005 ning tavaliselt oleme seal mõne oma tarnija boksis, kus on hea klientidega tutvuda ning neile kõige uuemaid seadmeid näidata. Meie peamise kaubamärgi Doosani boksis oli 1600 ruutmeetril välja pandud 17 pinki, teiste seas uus Doosani lipulaev - multifunktsionaalne treikeskus Puma SMX 2500S. Ehkki boksis oli umbes 100 lauda, olid need pidevalt täis ja kohati oli raske leida istekohta. Fermati boksis paistis silma suur, 7-meetrise vertikaalse teljega sisetreipink, mis oli juba enne messi Venemaa ettevõttele maha müüdud.
EMO on mess, kus tasub käia. Lähiregiooni tööstustehnoloogiamessidest on mõtet kindlasti läbi astuda Riia tehnoloogiamessilt Tech Industry Expo. Eesti toote- ja tehnoloogiamess Instrutec jääb aga paraku meile liiga väikseks. Duroc Machine Tool küll osales ka sellel aastal Instrutecil, kuid sarnaselt eelmisele aastale tegime samal ajal oma Kopli 25a esinduses Tallinnas lahtiste uste päevad, kuhu kutsusime kliente ja huvilisi vaatama meie showruumi ning tutvustasime neile meie tooteid ja eelkõige tootmise efektiivsuse tõstmist. Sellel aastal oli meie rõhk Doosani BIG-Plus spindliga DNM 400 töötlemiskeskusel, mis on Doosanitel standardis ja BIG Daishowa kõrgtäpsetel tööriistahoidikutel. Ühest küljest saime nii senistele ja uutele klientidele tutvustada oma Tallinna kontorit ja ladu, teisalt võimaldas see paremini esitleda ning müüa suuremat hulka seadmeid, tarvikuid ja mõõteriistu, kui see Instrutecil võimalik oleks.
Kogu maailmas vaadatakse aina enam automatiseerimise ja robotite poole ning nüüd hakkab see trend jõudma ka Eestisse. Ka meie firma peab läbirääkimisi ühe tuntud robotite tootjaga, et neid esindada. Lisaks on aina olulisem, et tööstusseadmed oleksid ökonoomsed ja keskkonnale ning inimestele ohutud. Seda on ka rahvusvahelistelt messidelt selgelt näha.
Duroc Machine Tool OÜ-st
Duroc Machine Tool OÜ grupi firmad kuuluvad börsil noteeritud Põhjamaade firmale Duroc AB, mis omab, haldab ja arendab tootmis- ja kaubandusettevõtteid. Duroci ettevõtted esindavad enam kui 60 maailmanimega tootjat ning tegutsevad kuuel turul – Rootsis, Norras, Taanis, Eestis, Lätis ja Leedus. Tänu tugevale emafirmale suudab Duroc Machine Tool pakkuda oma klientidele konkurentidest laiemas valikus ja suurema jõudlusega metallitöötlemismasinaid, samuti tarvikuid, hooldus- ja remonttöid.
Duroc Machine Tool OÜ esindatavateks kaubamärkideks on Doosan, Fermat, Hartford, Hedelius, Faccin, Po Ly Gim, Microcut, Baykal, Heidenhain, Lista, Losma, Sylvac, Fanuc, Alfa-Laval, Hilma, Lang, BIG-Daishowa, Kaiser ja Bison. Peamiselt tarnib ettevõte lõiketöötlemispinke, aga ka lehetöötlemispinke. Üheksa ja poole aastaga on Duroc Machine Tool OÜ tarninud Eestisse üle 100 uue CNC-pingi. 2012. aastal oli ettevõtte käive umbes 2,7 miljonit eurot.