Kas praegune kriis on raske ja kas see on eelmise kriisiga sarnane? Mida tuleks ettevõtetel teha, et oma olukorda leevendada? Kuidas toimus masinatööstuse toibumine eelmisest kriisist ja milline võiks olla taastumine praegusest kriisist? Kriisiteemal arutleb Energiatehnika OÜ juht ja volitatud elektriinsener Jüri Joller.
Loodus on taas kõikvõimsust näidanud ja üle käte läinud inimese koroonaviiruse hirmus omaenese puuri kinni pannud. Oleme taaskord kogenud, kui habras on inimene loodusjõudude ees. Mitmed majandusharud on pandeemia tõttu varjusurmas - turism, lennundus, transport, toitlustus, osa kaubandusest, samuti mitmesugused teenused ja koolid. Tundub, et mitte keegi ei osanud ette näha seda harvaesinevat kõikemuutvat sündmust – musta luike, nagu Nassim Nicholas Taleb oma samanimelises raamatus kirjutas. Allpool on kirjeldatud taastumist eelmisest kriisist ja analoogia põhjal eeldatud, mis võiks masinate ja elektriseadmete tootmises toimuda järgnevatel aastatel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aina enam ettevõtteid otsib lahendusi energiakulude kokkuhoiuks. Kui seni oli üks lahendus päikesepaneelidega ise energiat toota, siis nüüd on hakatud soetama juurde energiasalvesteid ehk akusid, et tarbimisest üle jäävat energiat müüa võrku just siis, kui see on kõige kasumlikum,“ tõdes Enefit ASi ärikliendi päikese- ja salvestuslahenduste teenuse juht Mikk Tootsi.