ETS Nord omandas Soome omanikega ettevõttelt jahutusseadmete ärisuuna
Ventilatsiooniseadmete arendaja ja tootja ETS Nord plaanib senisest rohkem keskenduda jahutussüsteemide turule ja omandas selleks Seroco kaubamärgi, teatas ettevõte.
Möödunud aastal rekordkäibeni jõudnud ventilatsioonilahenduste arendaja ja tootja ETS Nord on selle aasta eesmärgiks seadnud 10protsendilise müügikasvu. Omaniku ja tegevjuhi Urmas Hiie sõnul on aastakäibest üle 40 miljoni euro koos ning teise poolaasta portfell täitub iga päevaga.
Ventilatsioonilahenduste arendaja ja tootja ETS Nord avas septembris oma Tallinna tootmiskompleksis arendus- ja testimiskeskuse, millesse investeeris ligi 1,5 miljonit eurot.
Ventilatsiooniseadmete tootja ETS Nordi jaoks ei ole tarneahel kuluallikas, vaid strateegiline kasvuplatvorm ja müügi tugevaim liitlane, selgus ettevõtte juhtide vestlusringist maikuisel Pärnu tarveahelakonverentsil.
Pikalt Skandinaavia turule orienteeritud tootjad peavad hakkama vaatama kaugemale, kuna Eesti turg on väike ja naabrite juures pole keeruline olukord lahenenud, ütles ventilatsioonilahenduste tootja ETS Nord omanik ja juhatuse liige Urmas Hiie.
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.