Autovedajaid jätab EISi 4,7-miljoniline toetusmeede külmaks: sihtgruppi lisati töötlev tööstus

Digitaalse veoselehega liitumiseks eraldatud 4,7 miljonit eurot ei leia kuidagi omanikku: mullu 30. septembril avatud ja peamiselt transpordiettevõtetele mõeldud toetuse esimene voor piisavalt huvilisi ei toonud, mistõttu pikendati tähtaega kuni 30. aprillini 2025. Kuid ka see ei aidanud: 7 kuuga on toetuse kinnitamise otsuseid tehtud vaid 1,16 miljoni euro ulatuses.
4,7 miljoni euro suurusest e-veoselehega liidestamise toetusest on 7 kuuga välja jagatud alla veerandi.
  • 4,7 miljoni euro suurusest e-veoselehega liidestamise toetusest on 7 kuuga välja jagatud alla veerandi.
  • Foto: Andras Kralla / Äripaev
„Mitmed transpordiettevõtted ei taha ega soostu tegema investeeringuid, milles nad ei näe kohest kasu. E-veoselehe liidestamise tegevused hakkavad vilja kandma alates 2027. aastast, kui riikidel tekib kohustus andmeid elektrooniliselt vastu võtta,“ selgitas Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) toetuste osakonna teenusejuht Kristiina Niilits logistikauudistele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 10:56
Kõrgtööde ohutuses tehakse endiselt liiga tihti kompromisse
Kõrgtöödega seotud riskid ei ole kuhugi kadunud, kuid nende maandamiseks on täna rohkem teadmisi ja paremaid vahendeid kui kunagi varem. Ometi näitavad praktika ja kogemus, et tööõnnetuste juurpõhjused korduvad. MR Safe OÜ müügiesindaja Marko Tutt rõhutab, et kõige olulisem on alustada põhialustest: õigest riskihindamisest, koolitusest ja sobivate vahendite valikust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele