UP Catalyst teeb Eestist grafiidi suurtootja. “Otsime uuele tehasele asukohta”
Euroopa Komisjoni tunnustus Eesti tööstussektori idufirma UP Catalysti projektile muuta süsihappegaas ehk CO₂ akudes kasutatavaks grafiidiks avab ettevõttele võimaluse suureks läbilöögiks, aga esialgu muu hulgas ka lihtsustatud loamenetlusi ja paremat juurdepääsu rahastusele.
UP Catalyst on suutnud juba edukalt toota CO₂-st grafiiti laboritasemel, nüüd on vaja jõuda tööstusliku tootmiseni, ütles ettevõtte finantsjuht Rait Maasikas.
Neljandal Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkursil Baltic Sustainability Awards võitsid kümnest kategooriast viies Eesti ettevõtted, süvatehnoloogia idufirma UP Catalyst lausa kahes kategoorias. Lisaks anti välja neli eriauhinda, mille kõik võitsid Eesti ettevõtted.
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.