Toftan läheb müüki, sest omaniku pärijad ei taha puidutööstuses jätkata
Rootsi pereettevõttele AB Karl Hedin kuuluv Võrumaa puidutööstus Toftan on müügis, kirjutab Rootsi majandusleht Dagnes Industri. Müügi põhjuseks on firmaomaniku soov väljuda puidutööstusest, kuna tema lapsed ei ole puidutööstusest huvitatud.
Toftani tegevjuht Martin Arula 20217. aastal käivitatud kolmemeetrist peenpalki saagivas saetööstuses.
Foto: Väinu Rozental
Karl Hedin ei müü tegelikult ainuüksi Toftani, vaid ka kontserni pakenditega tegelevat osa. Karl Hedin põhjendab loobumist lihtsalt – pere järgmine põlvkond pole valmis puiduäri jätkama.
Puidutööstuse jaoks raske 2023. aasta vähendas oluliselt tööstuste kasumeid, selgub värskest Äripäeva Infopanga puidutööstuse aastaraportist. Toome teieni viis suurimat kasumi- ja kahjumiteenijat nii puidu esma- kui järeltöötlejate seast.
Eesti puidutööstuste aastane koondkäibe oli kolmanda kvartali seisuga 2,6 miljardit eurot, mis tähendab langust aastaga 16%, selgub värskest Äripäeva Infopanga puidutööstuse konkurentsiraportist.
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.
Kui varem oli investeeringutel suur osa eurotoetustel, siis nüüd on rahapaigustuste trend üha selgemalt tootmismahu, automatiseerimise, ekspordi ja taristu loogika järgi.