Puidu jaemüüja Puumarketi juhatuse esimehe Toomas Pärteli sõnul on ehitamine muutunud säästlikumaks ning viimase kolme aastaga on ehituspuidu kulu vähenenud ühe objekti kohta keskmiselt 10%.
Ehituses on puitu hakatud kasutama säästlikumalt. Foto: Puumarket
Toomas Pärteli kinnitusel on puidukulu ehitusel vähenenud peamiselt sellepärast, et ehitajad on hakanud täpsemalt arvestama ja tellivad sobivamaid mõõte. “Varasematel aastatel varuti tavaliselt kõige pikemat materjali ja lõigati siis kohapeal vajalikku mõõtu, millega kaasnes küllalt suur kadu. Nüüd arvestatakse enne täpselt välja – kui palju ja millise pikkusega puitmaterjali vaja ning tellitakse selle järgi õiged mõõdud kohe ehitusele,“ rääkis Pärtel.
Puumarketi juhatuse esimehe Toomas Pärteli hinnangul ehituspuidu hind esimeses kvartalis oluliselt ei tõuse, kuid hakkab ilmselt kerkima toormaterjali defitsiidi tõttu teises kvartalis.
Puidu jaemüüja Puumarketi ostudirektori Raul Kadaru kinnitusel on Soomest ja Rootsist eksporditava saematerjali hind tõusnud 10 protsenti, mis on Eesti puidutööstused tagasi konkurentsi toonud.
Puithoone ehitamisel on süsihappegaasi emissioon betoonist ligi kolm korda väiksem, mistõttu kasutatakse seda Eestis järjest enam ning tõenäoliselt istutati praegu mahapandav parketipuit esimese vabariigi alguses või isegi varem.
Saue vallas Laagris on valminud rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.