Eesti tööstustoodang on nii võrdluses 2021. aasta keskmise kui ka eelmise aasta suve lõpuga masendavas seisus, ühtlasi tükk maad hullemas kui Euroopas üldisemalt, selgub värskest statistikast.
Võrreldes 2021. aasta keskmisega on Eesti tööstuse toodang kahanenud ligi viiendiku võrra
Foto: Liis Treimann
Augustis pöördus Euroopa Liidu tööstustoodangu statistika pärast kuudepikkust vindumist lõpuks tillukesele tõusule. Langus registreeriti 12 liikmesriigis, sealhulgas Eestis.
Eesti ei näe oma 2,9 protsendi suuruse tööstustoodangu langusega Euroopa Liidus sugugi halb välja, vaid jääb kuskile keskmiste hulka, näitab Eurostati juunikuu statistika.
Soome ja Eesti statistikaameti andmetel kasvas maikuus võrreldes aprilliga tööstustoodangu maht mõlemas riigis, Soomes veidi üle ühe protsendi, Eestis 3,9%.
Statistikaameti andmetel vähenes 2024. aasta aprillis tööstustoodangu maht võrreldes mulluse aprilliga 4,7%. Tööstuse kolmest sektorist kasvas toodang mäetööstuses 3,6% ja energeetikas 10,1%, kuid kahanes 5,7% töötlevas tööstuses.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.